Tworzenie parafialnych stron internetowych

Parafialne strony internetowe z panelem CMS

Dobrze wiemy, że XXI wiek to era informatyzacji i promowania innowacyjnych rozwiązań. Również parafie i instytucje kościelne zwracają uwagę na ważny element każdej wspólnoty, jakim jest dobry przepływ informacji.

• Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom księży i parafian stworzyliśmy specjalną ofertę skierowaną do parafii, zakonów, kurii diecezjalnych oraz innych instytucji religijnych. Tworzymy profesjonalne strony internetowe, które dla odbiorców są przejrzyste i funkcjonalne. Dla administratorów są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu zazwyczaj stroną parafialną zajmują się sami proboszczowie i ks. wikarzy, bez jakiejkolwiek pomocy informatyków.
  • Mamy wieloletnie doświadczenie - pierwszą parafialną stronę internetową utworzyliśmy w 2003 roku dla nowo powstałej parafii św. Jacka w Gliwicach. Warto podkreślić, że projekt e-parafii tworzą osoby związane z Kościołem - wiemy jak funkcjonuje parafia, kancelaria oraz wspólnoty parafialne. Wiedza ta przekłada się na doskonałe wyczucie specyfiki projektów sakralnych, co zostało potwierdzone licznymi referencjami.
  • E-parafia podczas II Lubelskich Targów Sakralnych 2010 otrzymała I wyróżnienie w kategorii produkt roku za usługę tworzenia parafialnych stron internetowych.
  • Do dzisiaj z naszej oferty skorzystało wiele parafii oraz instytucji około kościelnych.

Wygląd parafialnej strony internetowej

1. Czytelne menu
  2. Animacja
  3. Szybki kontakt - Msze św. / kancelaria / kontakt
  4. Przejrzysty sposób prezentowania aktualności
  5. Responsywność
  6. Wielojęzyczność
  7. Wyszukiwarka
  8. Odnośniki do profili społecznościowych
  9. Promocja najważniejszych działów na stronie
  10. Reklama zaprzyjaźnionych stron (polecamy)

Strona responsywna

Wersja responsywna!
Każda strona jest dostosowana pod komputery i urządzenia mobilne (telefon i tablet). To bardzo ważny moduł, ponieważ coraz więcej osób korzysta z urządzeń przenośnych.

Zalety parafialnych stron internetowych:

• lepszy kontakt z wiernymi, również tymi, którzy wyjechali za granicę;
  • możliwość umieszczania informacji z życia parafii i okolicy;
  • informacje o porządku Mszy św., godzinach urzędowania kancelarii;
  • możliwość publikowania ogłoszeń parafialnych, intencji mszalnych, zapowiedzi przedmałżeńskich oraz
  • wyciągu z ksiąg parafialnych;
  • funkcja wysyłania ogłoszeń parafialnych do zarejestrowanych osób (e-mail);
  • możliwość publikowania zdjęć i filmów z wydarzeń parafialnych;
  • platforma ewangelizacyjna, w szczególności dla dzieci i młodzieży.

św. Jan Paweł II„Internet, podobnie jak inne narzędzia komunikacji,
jest środkiem, a nie celem samym w sobie.
Może on stworzyć doskonałe warunki
do prowadzenia ewangelizacji, pod warunkiem,
że będziemy zeń korzystać w sposób kompetentny,
z pełną świadomością jego zalet i wad.”

św. Jan Paweł II
fragment orędzia wygłoszonego na 36. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Nowy system CMS

NOWY WYGLĄD

Po wielu testach wdrożyliśmy całkowicie nowy wygląd panelu CMS. Nowy układ umożliwia szybsze przechodzenie między modułami!

ADMINISTRACJA

Od teraz można tworzyć dostęp do panelu CMS dla innych użytkowników ze specjalnymi uprawnieniami.

NOWY EDYTOR WIZUALNY

Teraz formatowanie tekstu, dodanie zdjęć jest prostsze. Usprawniliśmy moduł dodawania plików oraz linkowania filmów wideo.

SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA

Dzięki napisaniu systemu od nowa, uzyskaliśmy wyższą prędkość działania. Przełączanie stron jest znacznie szybsze.

SZYBKIE TWORZENIE GALERII

Jednym kliknięciem zaznaczasz zdjęcia z Twojego komputera i gotowe. Dodatkowo: dynamiczne sortowanie oraz kadrowanie zdjęć!

BEZPIECZEŃSTWO

Monitorujemy nieaturyzowane próby logowania.  Zapisujemy adresy IP użytkowników księgi gości / formularza kontaktowego / itp.

DODAWANIE ARTYKUŁÓW

Dzięki nowej strukturze menu - w łatwy sposób można dodać artykuł w dowolnym miejscu. W kilka chwil dodasz nowe kategorie.

INTEROPERACYJNOŚĆ

Panel E-parafii można obsługiwać z różnych przeglądarek internetowych. CMS można również obsługiwać na telefonach i tabletach!

MODUŁY

Wysyłanie ogłoszeń do zarejestrowanych osób, księga gości, skrzynka intencji, czytania na każdy dzień, cytat dnia oraz wiele innych.

FARA

Mając program FARA 5.0 wyeksportujesz intencje mszalne, wolne terminy Mszy św. oraz zapowiedzi przedmałżeńskie.

Przydatne informacje

• Strona internetowa może być sfinansowana w formie jednorazowej opłaty lub systemu abonamentowego (umowa na 2 lub 3 lata).
  • Czas wykonania i wdrożenia wynosi od 2 do 8 tygodni.
  • Proces składania zamówień jest następujący. Po spisaniu zamówienia ustalamy menu na podstawie szablonu (elementy można modyfikować dowolnie). Następne ustalamy kolorystykę oraz wygląd strony. Po otrzymaniu loga parafii i zdjęć, grafik przygotowuje wizualizację, którą przesyłamy do akceptacji. W następnym etapie programujemy stronę oraz uzupełniamy o podesłane treści i zdjęcia. Po szkoleniu, które może się odbyć w naszym biurze, w parafii, albo zdalnie; ustalamy termin publikacji strony.
  • Dla Parafii, które nie posiadają domeny i serwera - proponujemy takie usługi na pierwszy rok gratis. Jeżeli parafia posiada w/w usługi może pozostać przy obecnym dostawcy lub przenieść usługi do naszej firmy.
  • Istnieje możliwość stworzenia kont mailowych we własnej domenie - np. kancelaria@parafia-zabrze.pl.
  • Dodatkowo zalecamy zainstalowanie certyfikatu SSL. Jest to zielona kłódka, która szyfruje przesyłane dane.